Sáčky se solí
Teplý sáček s himalájskou solí přiložený na ucho zmírňuje bolesti v uších a způsobuje, že bolestivé otoky ustávají.Naplňte malý bavlněný pytlík s himalájsko solí a nahřejte jej v troubě.Několikrát denně si himalájskou sůl nejprve opraží na pánvi a pak se naplní do sáčku.Ty se pak teplé přiloží na bolestivé místo.
Slaná košile
Košile se ponoří do slané vody (asi 30g na litr vody). Pak ji velmi dobře vyždímáme a vlhkou oblečeme na sebe (příliš mokré obklady odebírají tělu teplo). Košile musí přiléhat těsně k tělu. Pak si lehneme do postele. Krátká aplikace (maximálně hodinu)vede ke zvýšení tepla a podněcuje látkovou výměnu. Asi po hodině a půl se začneme potit. Celý proces můžeme podpořit popíjením horkého čaje.
Slané ponožky
Rozpustíme asi 30g himalájské soli v litru vody. Do roztoku namočíme bavlněné ponožky, dobře vyždímáme a natáhneme si je na nohy. Přes ně přetaháme ještě tlusté, suché vlněné ponožky. Hodinu si odpočineme a necháme slaný roztok působit.Poté si osprchujeme chodidla ve vlažné vodě. Tento postup podporuje prokrvení nohou. Hodí se také k lečbě chronických studených chodidel, zánětů prstů na nohou a při dně.
Slaný peeling
Peeling pomocí himalájské soli se postará o hladkou a jemnou pleť. Po osprchovaní si ještě vlhkou kůži lehce třeme hrubou himalájskou solí. Tvář vynecháme.Poté se osprchujeme vlažnou vodou. Šupinatá kůže se ještě lépe uvolní, když smícháme sůl s olivovým olejem v poměru 2:1 a třeme si tělo touto směsí.
Slaná koupel chodidel
Teplá koupel chodidel podporuje prokrvení pokožky a oceňují ji zejména starší a chudokrevní lidé,kterří neustále trpí tím, že mají studená chodidla.Tento efekt se ještě zesiluje přidáním himalájské soli (koncentrace jako u ponožek). Teplota vody by neměla překročit 37C.Zkuste následujícím variantu koupele chodidel ve slané vodě,když cítíte, že jste nachlazení: Dejte do vany s teplou vodou hrst himalájské soli. Voda by měla sahat jen ke kotníkům. Za deset minut nohy lehce osušte a do chodidel vtírejte cibuli.kterou jste předtím rozpůlili.Natáhněte si vlněné ponožky a pak hurá do postele. Studená koupel chodidel pomáhá, když máme unavené a oteklé nohy. Když se po ní začneme pohybovat, působí osvěžujícím způsobem. Jdeme-li potom hned do postele, má uklidňující učinky.
Slaný zábal
Himalájská sůl zvyšuje povzbuzující učinky vody. Studené zábaly lýtek se slanou vodou se doporučují při návalech krve do mozku, při nespavosti,poruchách prokrvení mozku a horečnatých onemocněních horních dýchacích cest. Podněcují prokrvení a látkovou výměnu. Teplé zábaly se používají při revmatických potížích (ale ne v akutním případě). Teplé zábaly paží pomáhají i při zánětu šlachové pochvy. U všech studených zábalů platí: Nikdy nepoužívat v případě studených dlaní nebo studených chodidel! Postup je následující: Plátěný hadřík nebo plátěný obinadlo ponoříme do slané vody a důkladně vyždímáme.Dbáme na to, abychom zábal dobře přiložili a aby těsně přiléhal.